鶹ֱ

Центр ветеранського розвитку

Центр ветеранського розвитку (ЦВР) є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

ЦВР здійснює організацію і провадження заходів щодо посттравматичного розвитку, реабілітації, психологічної підтримки й допомоги, особистісного й професійного розвитку та профорієнтаційної роботи військовослужбовців (мобілізованих осіб), звільнених з військової служби, передусім ветеранів російсько-української війни та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України; здійснює професійне навчання, підвищення кваліфікації, оцінювання і визнання його результатів; забезпечує надання освітніх послуг відповідно до сертифікованих освітніх програм в Університеті.

ЦВР об’єднує ветеранів та членів їхніх сімей, а також наукових і науково-педагогічних працівників і фахівців різних структурних підрозділів Університету, діяльність яких кореспондує з його місією, метою та основними завданнями.

Місією ЦВР є створення умов для ефективної соціальної реінтеграції ветеранів, членів їхніх сімей та сімей загиблих воїнів в українське суспільство шляхом забезпечення кваліфікованого супроводу їх особистісно- професійного розвитку, фізичної та соціальної реабілітації і якісної науково- професійної перепідготовки в класичному університеті як ключовому осередку розвитку сучасного українського суспільства.

Метою ЦВР є консолідація зусиль інститутів та інституційних суб’єктів, які сприяють процесу соціальної реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей шляхом забезпечення їх конверсії в умовах освітнього процесу Університету засобами соціального, психологічного, медичного, юридичного, освітнього та соціально-педагогічного супроводу, а також моніторингу ефективності реабілітації, професійного самовизначення, науково- професійної перепідготовки й особистісно-професійного зростання таких осіб.

Стратегічні цілі діяльності ЦВР

Надання клієнтам інформаційних, консультативних та психоедукативних послуг; організація та проведення стажувань, семінарів, практикумів, тренінгів, курсів підвищення кваліфікації; організація та проведення заходів з працевлаштування (форумів, семінарів, конференцій, зустрічей тощо), надання освітніх послуг на підставі визначених актуальних викликів бізнес-середовища, новітніх досягнень науки та освітнього досвіду.

Створення, науково-практичне обґрунтування та масштабування мережі соціально-психологічних осередків психологічної підтримки розвитку ветеранів та членів їхніх сімей.

Розширення мережі інститутів та інституцій, які сприяють процесу реабілітації й посттравматичному зростанню, науково-професійній перепідготовці та соціальній реінтеграції ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Диверсифікація напрямів співпраці з органами влади, бізнесом та громадами; співпраця з іноземними партнерами в процесі конверсії, соціальної адаптації та науково-професійної перепідготовки ветеранів та членів їх сімей.

Стратегічні напрями діяльності ЦВР

Психологічна допомога і підтримка розвитку ветеранів та членів їхніх сімей як ключового осередку розвитку нового українського суспільства; проведення групової та індивідуальної психологічної роботи; науково- практична апробація та впровадження психосоціальних технологій реабілітації й розвитку особистості.

Організація професійної підготовки фахівців різного спрямування із супроводу ветеранів та членів їхніх сімей; проведення та/або розгляд результатів професійної орієнтації (первинне та поглиблене профілювання) ветеранів та членів їхніх сімей; організація індивідуального освітнього вектора розвитку ветеранів та членів їхніх сімей, спрямованого на підготовку й перепідготовку у сфері післядипломної освіти (надання другої вищої освіти за окремими програмами); у сфері професійної (професійно-технічної) освіти; підвищення кваліфікації за різними програмами.

Здійснення заходів щодо оцінювання та визнання результатів навчання, присвоєння та/або підтвердження професійних кваліфікацій за процедурами, які дають змогу оцінити результати навчання, здобуті шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти, з видачею особі документів про присвоєння та/або підтвердження відповідних професійних кваліфікацій; здійснення заходів щодо визнання професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах, з видачею особі відповідних документів.

Координаційна робота у реалізації програм Центру спільно з іншими навчально-науковими інститутами, факультетами, службами Університету, органами центральної й місцевої влади, установами, громадами, громадськими організаціями, фондами.

Контактна інформація:

Адреса: Центр ветеранського розвитку Київського національного університету імені Тараса Шевченка
вул. Ю. Здановської, 47, м. Київ, 03022

E-mail: vice-rector.infrastructure@knu.ua

Information and Computer Centre of University

© 鶹ֱ 1995-2025